Vysvedčenie - Tlač vysvedčení

Videotutoriál nájdete tu

V prvom rade do Agendy Online zadáme žiakov, triedy, učiteľov a predmety.

Ak je v triede viac odborov alebo žiaci majú veľa voliteľných predmetov, dá sa pohodlne nastaviť iné poradie predmetov na vysvedčení pre rôzne časti triedy. Predmety môžete nastaviť v položke "Vysvedčení - Nastavit předměty":

Predmety a ich poradie môžete nastaviť rôznymi spôsobmi:
Vysvedčenie - Nastavenie predmetov na vysvedčení
Ak škola používala cez rok internetovú žiacku knižku, známky sa automaticky prenesú do tlače vysvedčení. Alebo môžete jednoducho dopísať známky na vysvedčenie do prehľadnej tabuľky: Ako zadať známky na vysvedčení, ak nepoužívame IŽK?

Do tejto istej tabuľky môžete dopísať počty ospravedlnených a neospravedlnených hodín. Ak škola používala Elektronickú triednu knihu - súčty zameškaných hodín sa prenesú automaticky na vysvedčenie.

Po zadaní známok môžete vygenerovať vysvedčenie pomocou "Vygenerovat":

Program automaticky spočíta priemery, celkový prospech a zároveň vysvedčenie uzamkne. Budete mať istotu, že vysvedčenie, ktoré teraz vidíte sa v budúcnosti nezmení. Viac o generovaní vysvedčenia: Ako funguje a na čo je generovanie vysvedčení?
Výsledné vysvedčenie zobrazíte pomocou "náhled tisku"

a môžete ho uložiť do pdf alebo hneď vytlačiť len na bianco tlačivá. Tlačivá bianco vysvedčení s vodoznakom a číslovaním je platná forma tlače vysvedčení.
Program automaticky dohliadne na všetky technické záležitosti od vyčiarknutia prázdnych políčok až po doplnenie QR kódu.
Ako vytlačiť QR kód na vysvedčení?