ETK pre ŠKD a krúžky

Slovenčina Čeština

EduPage umožňuje používať triednu knihu, tj. evidovať dochádzku žiakov a evidovať činnosť aj v ŠKD i v krúžkoch.

Je potrebné k tomu urobiť 2 kroky:

1. vytvoriť hodiny pre ŠKD/krúžky
2. zadať hodiny pre ŠKD/krúžky do osobného rozvrhu učiteľov, aby sa objavili v triednej knihe.

1. Vytvorenie hodín pre ŠKD/krúžky.

Pre krúžky a ŠKD je potrebné vytvoriť hodiny veľmi podobne, ako pre akúkoľvek inú hodinu. Hodiny môže vytvoriť buď administrátor, alebo priamo učiteľ, ktorý vedie krúžok/ŠKD.

Administrátor - ako vytvoriť hodinu pre ŠKD?
Učiteľ (vychovávateľ) - ako vytvoriť hodinu pre ŠKD?

Administrátor - ako vytvoriť hodinu pre krúžok?
Učiteľ - ako vytvoriť hodinu pre krúžok?

2. Zadanie hodín pre ŠKD/krúžky do rozvrhu.

ŠKD a krúžky sa nezadávajú do normálneho rozvrhu ako iné hodiny v škole, ale zadávajú sa do osobného rozvrhu učiteľov.
Aj z osobných rozvrhov sa hodiny zobrazujú v triednej knihe.

Do osobného rozvrhu môže zaradiť hodinu učiteľ, ktorý učí v ŠKD/vedie krúžok, alebo to môže urobiť aj administrátor.
Ako zobraziť hodiny pre ŠKD v triednej knihe?
Administrácia osobných rozvrhov učiteľov

Ak sa v ŠKD striedajú dvaja družinári, obaja môžu byť priradení k jednej hodine. V jednom oddelení ŠKD sa striedajú dvaja družinári. Ako vytvoriť hodinu?

Ku hodine pre krúžok/ŠKD si učiteľ/družinár môže vytvoriť plán. Učiteľ/družinár - ako si pripraviť plán pre ŠKD?
Učivo v ETK potom nemusí vypisovať, stačí si vybrať z plánu. Učiteľ - ako zapísať do triednej knihy vzdelávacie aktivity v ŠKD (náplň krúžku)?