Skupiny a delenia v naimportovanom rozvrhu

English Slovenčina Lithuania

V programe aSc Rozvrhy existuje na organizáciu žiakov v triede koncept "skupín" a "delení". V krátkosti "skupina" je vybraná časť žiakov triedy, ktorí majú spoločnú vyučovaciu hodinu. Môžu to byť napríklad:
- Chlapci
- Dievčatá
- 1. skupina
- 2. skupina
- Angličtina začiatočníci
- Katolícke náboženstvo

"Delenie" je sada skupín, ktorá spolu tvorí celú triedu. Napríklad:
- Chlapci / Dievčatá
- Katolícke náboženstvo / Etická výchova
- Angličtina začiatočníci / Angličtina pokročilí / Nemčina

Platí pravidlo, že každý žiak v triede patrí do jednej skupiny v každom delení. Napríklad:
Jožko Mrkvička - Skupiny: Chlapci, Etická výchova, Angličtina začiatočníci.

Tento systém skupín a delení je dôležitý preto, aby sme získali jasný prehľad o tom, ktorí žiaci navštevujú ktoré hodiny.

Automaticky vytvorené skupiny a delenia
Mnohé rozvrhové programy tento koncept skupín a delení nemajú. Preto ak nahráte na stránku Edupage rozvrh z iného rozvrhového programu, systém vám automaticky z rozvrhu vytvorí skupiny a delenia. Mená týchto skupín sa systém snaží prideliť podľa skratiek predmetov, pre ktoré sú použité. Ak sa to nepodarí, dá skupine všeobecný názov ako "Skupina 1" a podobne.

Aké názvy skupín pridelil systém vášmu rozvrhu si môžete pozrieť tak, že si v zobrazení rozvrhu pre administrátora dáte zobraziť názvy skupín. Ďalšie miesta, kde vidíte názvy skupín sú triedna kniha a okno "Žiaci/Skupiny" vo funkcii "Dáta školy".

Pozri tiež:
Ako môžem nastaviť formát rozvrhu?
=Pridelenie žiakov do skupín z rozvrhu